🌷 Spring savings – save 25% on ckbk Premium Membership with code SPRING25
26
loaves at 1.5 lb eachEasy
Published 2004
My Wife and I Buy Organic Raw Milk from a pretty farm a mile from our house. Early one summer evening, we walked there to pick up our weekly quart. A neighbor, who raises a couple of pigs for his family’s consumption each year, was at the farm picking up a large tub of whey— a by-product of the cheese making that also takes place at the farm. I have nothing against feeding pigs with healthy agricultural ingredients, but the thought crossed my mind that perhaps the whey could also be used to
Advertisement
Advertisement
No reviews for this recipe